Rekuperatory

Podstawowym zespołem instalacji do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych jest centrala wentylacyjna, słuŜąca do wymianynpowietrza i do odzyskiwania ciepła za pomocą krzyżowego, przeciwprądowego wymiennika ciepła. Centralę wentylacyjną przyłącza się do systemu kanałów rozprowadzających powietrze. 2 wentylatory w centrali wentylacyjnej (w strefie powietrza nawiewanego oraz powietrza wyrzutowego) zapewniają uzyskanie niezbędnej wymiany powietrza i ciepła. W strefie powietrza wywiewanego oraz powietrza zewnętrznego wbudowano odpowiednie filtry.

Filtr do powietrza wywiewanego zabezpiecza wymiennik ciepła i znajdujący się dalej system kanałów wentylacyjnych, natomiast filtr do powietrza zewnętrznego gwarantuje, że dostarczane do domu powietrze jest czyste. Nowa technologia stałowartościowej regulacji objętościowego natężenia przepływu powietrza zezwala na zmianę ilości tłoczonego powietrza w zależności od trybu pracy (praca dzienna, nocna, funkcja „przyjęcie") drogą bezstopniowej regulacji wentylatorów.

002

 1. Przyłącze układu obejściowego
 2. Przyłącze powietrza zewnętrznego
 3. Przyłącze powietrza wywiewnego
 4. Zamocowanie osłony czołowej
 5. Filtr powietrza wywiewnego
 6. Wymiennik ciepła
 7. Odpływ wody skondensowanej
 8. Wentylator powietrza wyrzutowego
 9. Układ elektroniczny
 10. Wentylator powietrza nawiewnego
 11. Przyłącze powietrza nawiewnego
 12. Przyłącze powietrza wyrzutowego

 

KLIKNIJ i zobacz dodatkowe informacje - POBIERZ PDF

 

005

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

+48 698 660 350

 

Ul. Białostocka 7
Wysokie Mazowieckie

Partnerzy

VAILLANT, NIBE-BIAWAR, COMAP, SANHA, DANFOSS, DE DIETRICH, GROHE, GRUNDFOS, HERZ, KERMI, REMS, SOTRALENZ, VIESSMANN, WILO.

Masz pytania?

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Skorzystaj z naszego formularza

Formularz kontaktowy
© 2017 PIKON. All Rights Reserved. Designed By KaMaXmedia